A karácsonyi önvizsgálat idén eléggé nehezemre esett. El vagyok fáradva testileg és lelkileg, mert nagyon nehéz fenntartanom a pozitivást, hitet, s a belső fényt egy olyan sötét, gondterhes, félelmekkel és háborgással teli időszakban, mint a jelenlegi. Igyekezetem, hogy belső állapotom függetlenítsem a külső helyzettől újra és újra csődöt mond. Leginkább a gyermekem miatti aggodalom az, ami ki tud billenteni az egyensúlyomból, s ilyenkor jóval több időt kell szánnom a befelé fordulásra, hogy ki tudjam egyensúlyozni az önmagammal és a világgal való viszonyomat.
A legutóbbi ilyen önvizsgálat alkalmával kértem az égieket, hogy segítsenek olyan gyakorlatot találnom, ami segít helyre tenni gondolataimat és érzéseimet, hogy meg tudjam tartani a fókuszt a pozitív képeken, amiket megteremteni, megélni kívánok, s ami segít elvonni az energiát mindattól, amit pedig nem.
Érdemes meditatív állapotban elvégezni a gyakorlatot, de aki annyira elvesztette az egyensúlyát, hogy nem képes ellazulni, annak az is célravezető, ha egyszerűen végiggondolja, tételesen leellenőrzi gondolati és érzésvilágát, legőszintébb vágyait.
Döntés hozatali gyakorlat
A feladat két részből áll. Először meg kell keresnünk, mi az a tíz dolog, ami leginkább aggasztja, felháborítja a szívünket! Ha össze tudjuk írni, akkor meg kell fejtenünk, hogy miért nyomasztanak minket! Nem szabad kapkodni! Ha szükséges, akár napokat is rászánhatunk a feladatra, felülírhatjuk újra és újra, a lényeg, hogy ÉRTSÜK, MIT SZERETNÉNK ÉS MIÉRT, s ehhez nagy segítség, ha tudjuk, MIT NEM SZERETNÉNK!
Másodszor pedig meg kell fogalmaznunk tíz óhajunkat, lelkünk leghőbb kívánságait! Itt arra kell figyelni, hogy úgy kell megfogalmazni a kívánságot, hogy már tudjuk, miért vágyunk rá! Onnan tudhatjuk, hogy valóban lelkünk őszinte kívánságait sikerült megfogalmazni, hogy a kérésekben nem lesz negativitás. Pl. legyen már vége ennek a borzalomnak, kapja meg méltó büntetését, sújtson le rá Isten keze és hasonlók. Ha valami, valaki ellen irányuló kéréseket sikerült megfogalmazni, akkor nem ástunk elég mélyre. Csupán elmével dolgoztunk, nem szívvel. Ha nehezünkre esik a munka, kérhetjük őrangyalunk segítségét, aki tökéletesen tisztában van lelkünk legfőbb kívánságaival, ezért közreműködésével könnyebben felszínre tudjuk hozni az információt.
- Ez a gyakorlat segít elvonni elménk fókuszát a külső világ dolgairól, s helyette befelé fordulni, hogy tisztán láthassuk önmagunkat.
- Segít ráirányítani a fókuszt lelkünk szavaira, lelkiismeretünkre, őszinte kívánságainkra, amik jóval fontosabbak, mint elménk kritikus problémagyára.
- Segít átlépni a félelmeinken, ingerültségünkön. Megtalálni a belső csendet, a nyugalmat, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy tiszta döntést tudjunk hozni életünkről.
Mindezt azért, mert elmondhatatlanul fontos, hogy magunk döntsünk arról, hogy milyen életet kívánunk élni, átélni! Hiszen élettapasztalatainkat visszük csak magunkkal, az átéléseinket. Elengedhetetlen, hogy eldöntsük, számunkra milyen életet érdemes élni.
Nem túl könnyű, majdnem lehetetlen megfogalmaznom azt az információt, amit szavak nélkül, érzések formájában kaptam. Ezért engedélyt kértem és kaptam arra, hogy megmutassam azt a tíz kívánságot, amit én összeírtam. A gyakorlati példa segíthet megérteni, miről is van szó pontosan. A tíz kívánság segít megfogalmazni lelkünk legfőbb óhaját, hogy mit szeretnénk átélni. Ezt a listát le kell szűkíteni tíz pontról háromra. Csak ha már tudjuk, mit akarunk, akkor dönthetünk úgy, hogy azt az utat, szerepet, azt az átélést választjuk. Mikor eldöntöttük, már csak hinni kell benne, hogy megvalósuljon. De ezen a ponton ne inogjon meg senki, mert a lelkünk leghőbb óhajában lehetetlen nem hinnünk. Tehát csak döntsünk bátran! Ne engedjünk másokat választani helyettünk! Döntsünk a saját életünkről, arról, hogy milyen életet akarunk átélni, hisz ez a mi életünk!
Amit én választok
maszkok helyett tiszta levegőt
mikró műanyagok helyett tiszta vizet
mérgező talaj helyett tiszta földet
oltások helyett egészséggondozást
kötelező tananyag helyett tehetséggondozást
globalizáció helyett becsületes kisvállalkozásokat
félrevezetés helyett felelősségvállalást
kizsákmányolás helyett méltányosságot
kényszerítés helyett szolidaritást
erőszak helyett összefogást
Hiszek benne, hogy képesek vagyunk
elszigeteltség helyett együtt
önérdek helyett egymásért
lelkiismeretlenség helyett lelkünkkel egységben élni!
Comments